Charakterystyka zabiegu
Idealne rozwiązanie dla osób z opadającymi powiekami, sprawiającymi, że twarz wygląda na zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości. Laserowa plastyka powiek polecana jest także osobom z nadmiernie wiotką skórą, która ogranicza widzenie.
W porównaniu do klasycznej metody chirurgicznej, charakteryzuje się szybszym okresem rekonwalescencji. Działanie lasera koaguluje naczynia tym samym maksymalnie ograniczając krwawienie. A co za tym idzie minimalizuje ryzyko powstawania obrzęków lub rozległych siniaków, przyśpieszając proces gojenia.
Czas trwania |
Znieczulenie |
Ilość zabiegów |
Zabieg wykonuje |
Wskazania
|
Pytania
Na czym polega zabieg?
Po wcześniejszej konsultacji, lekarz dokładnie planuje miejsca cięcia lasera. Następnie precyzyjnie wykonuje laserowe cięcie wzdłuż naturalnych załamań powiek (dzięki czemu blizny po zabiegu są niewidoczne) i usuwa nadmiar skóry. Na koniec zamyka się ranę za pomocą delikatnych szwów i całość zabezpiecza opatrunkiem.
Jak wyglądają powieki po zabiegu?
Zabieg nie wymaga pobytu w klinice dlatego krótko po zabiegu Pacjent udaje się do domu. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się obrzęków i zasinień w okolicy powiek. Po ok. 7 dniach podczas wizyty kontrolnej, lekarz usuwa szwy.Blizny po zabiegu ukryte są w naturalnych załamaniach powiek, co sprawia, że są niezauważalne.
Jak długo utrzymuje się efekt ?
Zabieg jest jednorazowy a jego efekty utrzymują się ok.10 lat a często nawet dożywotnio.
Jakie są przeciwwskazania?
- nawracające infekcje powiek
- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
- stan po chemioterapii
- infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe)
- zaburzenia krzepliwości
- cukrzyca
- antybiotykoterapia
- przyjmowanie
- choroby serca
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryna
Cennik
Laserowa plastyka powiek | 4500 zł |