Charakterystyka zabiegu
Bruksizm polega na zgrzytaniu zębami w bardziej lub mniej świadomy sposób, co pobudza napinanie się mięśnia żwacza oraz innych mięśni biorących udział w procesie żucia. Występuje najczęściej w czasie snu. W wyniku tego schorzenia dochodzi często do zniszczenia szkliwa zębowego oraz dolegliwości bólowych w obrębie mięśni żuchwy. Stosując Botox w celu leczenia bruksizmu uzyskujemy relaksację mięśni żuchwy, zwłaszcza mięśni żwacza, co powoduje na okres kilku miesięcy ustąpienie dolegliwości.
Czas trwania |
Znieczulenie |
Ilość zabiegów |
Zabieg wykonuje |
Wskazania
|
Pytania
Jak wygląda zabieg?
W celu leczenia stosowany jest botox, którego działanie polega na blokowaniu impulsów nerwowych. Leczenie bruksizmu prowadzi więc do ograniczenia mimowolnych kurczów. Jednocześnie praca innych mięśni nie zostaje zakłócona.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na iniekcji określonej przez lekarza dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.
Jakie są zalecenia po zabiegu?
Przez około 3-4 godzin po zabiegu należy unikać, dotykania miejsc wkłucia, aktywności fizycznej, ciężkich prac domowych, gorących kąpieli, sauny, solarium, długotrwałego pochylania głowy oraz spożywania alkoholu i przyjmowania leków rozrzedzających krew.
Czy botox jest bezpieczny?
Bezpieczeństwo leczenia botoksem zostało potwierdzone kilkunastoletnim doświadczeniem stosowania toksyny botulinowej na świecie. W rękach doświadczonego lekarza jest to zabieg bezpieczny.
Jakie są przeciwwskazania?
- ciąża
- karmienie piersią
- choroby nowotworowe
- stany zapalne lub infekcje skóry w miejscu podania preparatu
- antybiotykoterapia
Cennik
Bruksizm - likwidacja problemu zgrzytania zębami | od 600 zł |